הגאון הרב בערל וחנה לאזאר

הרב הראשי לרוסיה

הרב הראשי נולד במילאנו שבאיטליה, להרב משה לאזאר וליהודית שיחיו, שנשלחו על-ידי הרבי מליובאוויטש כדי לשמש ברבנות בעיר.
בסיום הלימודים בישיבת "תומכי תמימים המרכזית" בניו יורק קיבל סמיכה לדיינות.
בשנת 1988 ביקר ברוסיה לראשונה. בסיוון תשמ"ט 1989 נישא לרבית חנה בת הרב יחזקאל דערען ע"ה. בשנת תש"ן – 1990 קיבל את ברכת הרבי ונשלח למוסקבה לחדש את חיי הדת היהודים בעיר וברוסיה כולה.
הרב התמנה לשליח הראשי לחבר המדינות ולרב בית הכנסת החב"די ההיסטורי "מארינה רושצ'ה" בשנת 1993 נבחר ליו"ר איחוד הרבנים של חבר המדינות והתחיל בפעילות הקמת קהילות יהודיות מחדש. בשנת 2000 נבחר לרבה של רוסיה
הרב לאזאר הקים קהילות גדולות, בתי ספר ומכללות של "אור אבנר" לבנים ובנות יהודיים. כמו כן ביוזמתו של הרב לאזאר הוקמו בערים הגדולות ישיבות "תומכי תמימים", עשרות בתי תמחוי, ארגוני חסד ועומד בראש מערכת הכשרות של הרבנות הראשית לרוסיה.
הרב לאזאר הוא חבר בלשכה הציבורית של רוסיה, גוף ממשלתי הממונה על ידי הנשיא, שמטרתו לבחון את החקיקה ודרכי פעולות הממשלה בסובייקטים הפדרליים המרכיבים את הפדרציה הרוסית. ובזכות קשריו העמוקים והקרובים עם הממשל ברוסיה בכלל ועם נשיא רוסיה ולדימיר פוטין בפרט – הרב קידם נושאים ופרוקטים רבים לטובת העם היהודי בכלל וליהודי רוסיה בפרט.
מדי שבת וחג, מוסר הרב שיעורים ציבוריים למאות המתפללים בבית הכנסת המרכזי "מארינה רושצ'ה", וזאת בנוסף לשיעורי תורה קבועים בתורה, הלכה וחסידות, הנמסרים בעיקר בשפה הרוסית, לקהלים מגוונים.
אישיותו המיוחדת והיקפי הפעילות הציבורים שלו, הקנו לו שם עולמי והרב ניצב כמו במזרח הרבנים המפורסמים והגדולים בעולם.

הרב אלכסנדר ושרה ברדה

נשיא איגוד הקהילות

נולד במוסקבה, שירת בחיל התעופה של הצי הסובייטי הימי, בצעירותו למד בניית תחבורה במכללה והיה שותף בבניית תחנות המטרו במוסקבה וקיבל מראש העיר יורי לוז'קוב את התואר "בונה הכבוד של מוסקבה".
ב-1989 חזר בתשובה והתקרב לחב"ד, ב-1996 מונה לנשיא "הקרן הציבורית האזורית לפיתוח התרבות היהודית".
בשנת 1996 החל בייסוד הבניין הענק של המרכז הקהילתי היהודי במוסקבה בשכונת מרינה רושצ'ה, ב-19 בפברואר 2008 נבחר לנשיא פדרציית הקהילות היהודיות של רוסיה, הארגון היהודי המוביל ברוסיה, הכולל 200 קהילות ב-180 ערים,
בשנת 2012 היה בין מקימי המוזיאון היהודי במוסקבה ומרכז הסובלנות, ב-2016 זכה באות כבוד מולדימיר פוטין. הרב ברדה נשוי ואב לחמישה.

הרב ברוך וחווה גורין

יו״ר הקהילה היהודית​

נולד בשנת 1973 באודסה, ולמד ב'בית הספר לעיתונאים צעירים' והשלים את לימודיו בהצלחה בשנת 1989.
בשנת 1990 נכנס ללמוד בישיבת תומכי תמימים מוסקבה שהוקמה מיד לאחר נפילת מסך הברזל, שנה בלבד לאחר שנכנס לישיבה ייסד את המגזין היהודי 'לחיים' המופץ בשפה הרוסית, ושימש בו כעורך הראשי.
בשנת 1994 ייסד את בית ההוצאה לאור "לחיים" לתרגום והפצת ספרי קודש ברוסית ובשנת 1999 מונה על ידי הרב בערל לאזאר – רבה הראשי של רוסיה – לעמוד בראש מחלקת יחסי הציבור של איגוד הקהילות היהודיות של רוסיה.
בשנת 2012 מונה לשמש כיו"ר מועצת המנהלים של המוזיאון היהודי במוסקבה ומרכז הסובלנות.

הרב מרדכי ודינה ויסברג

מנכ״ל הקהילה היהודית​

נולד בירושלים בשנת 1972, בוגר ישיבות חב"ד בירושלים. בשנת 1992 הצטרף לישיבה הגבוהה בחצר בית מדרשו של הרבי מלובאוויטש ב770, בבברוקלין נ.י.
בשנת 1993 עם סיום חוק לימודיו בישיבות חב"ד, יצא לשליחות בריגא בירת לטביה. בשנת 1995 הצטרף לאשתו הרבנית דינה שכבר הייתה חלק ממערך השליחות של חב"ד במוסקבה עוד משנת 1991, בשנת 1995 הצטרף לצוות ההוגים ומקימי המרכז הקהילתי היהודי 'מרינה רושצ'ה' במוסקבה, בשנת 2000 מונה לכהן כראש המרכז היהודי 'מארינה רושצה', ביחד עם ניהול הקהילה היהודית ומוסדותיה, ומאז הוא פעיל יחד עם אשתו דינה ועומדים לימין הקהילה בכל המצטרך.

הר׳ שייע ופרי דייטש

מנכ״ל אירגון החסד וגבאי בית הכנסת

נולד בירושלים בשנת 1976, התחתן בשנת 1997בירושלים לזוגתו פערי ואח"כ בשנת 1999 עבר למוסקבה שם הוא מנהל את "מרכז החסד היהודי שערי צדק" של מוסקבה, מרכז שמהווה היום את מרכז החסד הגדול ביותר במדינות חבר העמים למענם של מאות ואלפי יהודים קשישים, גלמודים ונזקקים במוסקבה.
כמו-כן, משמש כגבאי הראשי של בית הכנסת המרכזי "מארינה רושצ'ה", עוזרו של הרב הראשי הרב בערל לאזאר שליט"א ואחראי פרסום ויח"צ של העיתונות בשפה העברית, יידיש ואנגלית.

יוסף יצחק וליבא ליפסקר

מנהל מוסדות החינוך - חב"ד

נולד בראשון לציון למשפחה חבדית, אביו ע״ה היה בן מקימי התלמוד תורה של חב״ד בראשל״צ. התחנך במוסדות חב״ד בארץ ישראל ולאחר מכן בישיבה גבוהה בחצר בית מדרשו של הרבי מליובאוויטש ב770 בברוקלין נ.י.
בשנת 1996 התחתן ולאחר שהשלים את לימודי הסמיכה לרבנות יצא לשליחות עם אשתו ליבא לעיר קייב שם ניהל את בית הספר היהודי.
בשנת 2000 הוזמן על ידי הרב לאזאר לעיר מוסקבה לעזור בהתפתחות הגדולה שהתעוררה בקהילה והתמנה על ידו כמנהל מוסדות החינוך של חב״ד בעיר.
במשך השנים אכן חלה תנופה אדירה וכיום הוא מנהל כללי של הגנים בתי הספר חיידר מנחם לבנים בנות מנחם לבנות בית הספר מתיבתא בית הילדים והאוניברסיטה היהודית לבנים ולבנות.

מסעדות כשרות

בראנצ' חלבי מפנק ומסעדת בשרים איכותית עם בר משקאות

שבתות משותפות

שבתות מרוממת עם טעם של בית ישראלי בדיוק כמו שאתם אוהבים!

שירותי דת

בית כנסת מרכזי בו מתקיימים תפילות ומנינים, כמו כן יש מקווה.

סיוע ועזרה

אנחנו תמיד כאן כדי לעזור במה שנוכל ללא תמורה.

הרשמו לניוזלטר

בתי חב״ד ברוסיה מקיימים אירועים חוויתיים לאורך כל השנה.
אנחנו מזמינים אתכם להשאיר פרטים ולקבל עדכונים שוטפים