flag_ru
מדינה: רוסיה
 • רוב ימות השנה מעונן
 • רובל רוסי
 • רוסית
 • 220V
 • משך טיסה מישראל 3:40
 • רוב ימות השנה מעונן
 • רובל רוסי
 • רוסית
 • 220V
 • משך טיסה מישראל 3:40

מוסקבה היא העיר הגדולה ביותר באירופה, ביתם של כמה מעשירי העולם ונחשבת גם בין הערים היקרות ביותר, עיר עם היסטוריה עשירה, מוסקבה שינתה את פניה מאז נפילת הקומוניזם במדינה והיום היא עיר מודרנית, מסבירה פניה לתייר, עיר נקייה ולכאורה הפכה לעיר מערבית כמו כל עיר אחרת.
מוסקבה היא בירת רוסייה והיא גם העיר הגדולה ביותר בה, חיים בה כ11 מיליון תושבים. שם העיר הוענק לה מתוך שמו של נהר המוסקבה הזורם ממערב לעיר. בנייני הקרמלין הממוקמים בעיר הם מקום מושבו של הנשיא הרוסי.
מבחינת מזג האוויר, חודשי הקיץ יולי אוגוסט הם החודשים הטובים ביותר להגיע. בחודשי החורף הקשים מוסקבה קפואה ושלג כבד יורד ונשאר בעיר עד אפריל.
הטיסות למוסקבה נוחתות בכמה נמלי התעופה הבינלאומי השוכן כ30 ק"מ צפון מערב לעיר והשוכן דרומית לעיר ואוטובוסים רבים מקשרים בינו לבין העיר עצמה וכן רכבת מהירה המגיע למרכז העיר. בעיר עצמה תוכלו למצוא מספר רב של כלי תחבורה ציבוריים כמו חשמלית ומטרו. בעת הנסיעה במטרו יש להקפיד לשמור על חפציכם האישיים.
המלונות שיש לעיר להציע השתפרו בצורה משמעותית בשנים האחרונות והיום תוכלו למצוא בתי מלון חדישים ויוקרתיים, כמו כן בתי המלון הישנים יותר עברו שיפוץ ברובם.

נחיתה: בביקורת דרכונים תקבלו דף שתחתמו עליו, עליכם לשמור עליו כי ביציאה מרוסיה עליכם להחזיר זאת בביקורת דרכונים ובלעדיו לא תוכלו לצאת מהמדינה.

רישום מגורים:  החוק הרוסי מחייב אזרח חוץ אשר נחת במוסקבה לכמה ימים להרשם במקום בו יגור, במידה ואתם נמצאים במלון בדלפק הצ'קין יעשו זאת עבורכם, אך אם לקחתם דירה להשכרה עליכם לוודאות שבעל הדירה יעשה זאת עבורכם, במקרה ותעברו בדיקה ולא תיהיו רשומים זו סיבה שיוכלו לגרש אותכם מהמדינה ולקבל חותמת שחורה לכמה שנים של איסור כניסה למדינה.

החלפת מטבע: מומלץ לעשות זאת בישראל מראש או לחילופין בנק' רבות במוסקבה אך להמנע מלפרוט בשדה תעופה היות ושם השער שתקבלו יהיה מאוד נמוך.

מוניות והסעים: מומלץ מראש להוריד אפליקציה של גט טקסי/הובר/יאנדקס אשר ניתן להוריד בכל מכשיר ולהזמין דרכו ברגע שיוצאים מהשדה, מוניות אשר תקחו ישיר בשדה יקחו מחיר גבוה  מהממוצע, אפשרי גם לפנות אלינו במידה ותרצו נהג דובר עברית/אנגלית אשר ילווה אותכם בשהותכם בעיר.

שפות: במוסקבה השפה המדוברת רוסית ותושבי העיר פחות מתורגלים בשפה האנגלית וע"כ חשוב לפני הגעתכם להצטייד בסים כארד עם חבילת אינטרנט או לחילופין אפשר לקנות בשדה תעופה סים כארד ע"מ שבמידת הצורך תוכלו להסתייע או בחיפוש אינטרנטי או ליצור קשר עמנו לשאלות והדרכה.

טיסות ורכבות:  במוסקבה ישנם 4 שדות תעופה מרכזיים ולכל אחד למעט שדה התעופה ז'קובסקי יש רכבת מהירה למרכז העיר ללא תחנות. כמו"כ יש רכבות היוצאות לכל רחבי רוסיה מתחנות שונות:

 1. שירמטיבה SVO: המרחק לעיר כ20 קילומטר נסיעה בזמן רגיל כ30/45 ד' ובזמן עמוס שעה עד שעה ו20 ד' (ששם יש 4 טרמינלים, (B.E.F.D.הטיסות מניו יורק מישראל ממריאות ונוחתות מטרמינל D אירופא ושאר מקומות העולם טסות גם מטרמינל E.F. והטיסות הפנימיות ממריאות ונוחתות מטרמינל B המרחק בין טרמינל B לטרמינל D אפשרי להגיע רק באמצעי תחבורה, ולגבי השדות E.F.D אפשרי רגלית לעבור בינהם מרחק של בין 8 ל 20 דקות הליכה. טיסות בחברת איירפלוט רובם יגיעו ויצאו משדה תעופה שירמטיבה.
  אתר השדה תעופה: www.svo.aero
  טלפון ווצאפ ע"י רישום מספר הטיסה באנגלית תקבלו מידע מעודכן: +74955786565
  אתר לקניית כרטיס לרכבת המהירה מהשד"ת למרכז: https://aeroexpress.ru/en/aero.html
 2. דמדדובה DME : המרחק לעיר כ 55 קילומטר, נסיעה בזמן רגיל כשעה ובזמן עמוס יכול להגיע לשעתיים ויותר, בשדה תעופה זה ממריאה ונוחתת חברת אלעל וחברות נוספות גם מקומיות בתוך רוסיה.
  אתר השדה תעופה: www.dme.ru
  טלפון: +7 495 933‑66-66
  כתובת: Россия, Московская область, городской округ Домодедово, аэропорт Домодедово
  אתר לקניית כרטיס לרכבת המהירה מהשד"ת למרכז: https://aeroexpress.ru/en/aero.html
 3. ז'קובסקי ZIA: המרחק לעיר כ 51 קילומטר, נסיעה בזמן רגיל כשעה ובזמן עמוס יכול להגיע לשעתיים ויותר, בשדה תעופה זה ממריאה ונוחתת חברת אורל ארליינס וחברות נוספות גם מקומיות בתוך רוסיה.
  אתר השדה תעופה: www.zia.aero
  טלפון: 7 495 228‑96-00
  כתובת: ул. Наркомвод, 3, Жуковский
 4. וונקובו VKO: המרחק לעיר כ 35 קילומטר, נסיעה בזמן רגיל כ45 ד' ובזמן עמוס יכול להגיע לשעה וחצי, בשדה תעופה זה אין טיסות שמגיעות מישראל אך טיסות קונקשיין כגון טורקיש וכד' וחברות נוספות גם מקומיות בתוך רוסיה.
  אתר השדה תעופה: www.vnukobo.ru
  טלפון: +7945-9375555
  אתר לקניית כרטיס לרכבת המהירה מהשד"ת למרכז: https://aeroexpress.ru/en/aero.html

רכבות: במוסקבה קיימות כמה וכמה תחנות רכבת היוצאים משם לכל רחבי רוסיה וגם לסין, יש רכבות מהירות של כ4/5 שעות ליעד ויש רכבות לילה, וימים.
אתר להזמנת כרטיסים לרכבת: https://pass.rzd.ru/main-pass/public/en